КАКВО НЕ МИ ХАРЕСВА В РУДАРЦИ
АЗ ОБИЧАМ РУДАРЦИ
РУДАРЦИ е едно красиво курортно селище. Има привилегията да е в близост както с областния град, така и със столицата ни.
Минералните извори също са дар БОЖИ, с който ние, рударчаните много сме облагодетелствани. Това обаче достатъчно ли ни е?
Всички жители на селото търсят препитание в София, а тук освен търговия и заведения за обществено хранене алтернативи няма. Освен мераците на новобогаташите за вила в Рударци и разпродаването му на парче нищо друго не ни остава.
В много по-малки и отдалечени селища са усвоени с милиони средства от фондовете на ЕС за еко пътеки, селски туризъм и развитието на малък и среден бизнес, с цел създаване на работни места – а тук НИЩО.
Какво ще оставим на децата си? Как ще направим тяхното детство по-осмислено и ще осъществим мечтите им? Как ще ги формираме като личности, търсещи и развиващи се не само като келнери, продавачи, строители, готвачи и санитари? Как ще осмислим дните им?
Ако Вие родители имате мнения, предложения и проекти – напишете ги, нека се подкрепяме и заедно ги осъществим!
Ако Вие пораснали деца имате желания – споделете ги!
Ако искате поле за изява в областта на литературата – поезия, проза, есета – ПУБЛИКУВАЙТЕ ТУК!!!
Ако искате да споделите с другите Вашите знания в областта на изучаването на чужд език или компютърна грамотност – напишете урока тук, за да може и другите да се образоват безплатно!
Ако си помагаме , ще ни помогне и ГОСПОД!
ПИШЕТЕ ! СПОДЕЛЯЙТЕ! ТВОРЕТЕ!



Последни коментари
преди 8 седмици 4 дни
преди 8 седмици 4 дни
преди 8 седмици 4 дни
преди 8 седмици 4 дни
преди 10 седмици 17 часа
преди 10 седмици 17 часа
преди 10 седмици 17 часа
преди 10 седмици 17 часа
преди 10 седмици 23 часа
преди 10 седмици 23 часа